Staff

Teaching Staff

Mrs Karen Bazeley
Mrs Karen Bazeley
Headteacher
Miss Rebecca Leyman
Miss Rebecca Leyman
Year 6
Sycamore Class
SLT/KS2 Leader/Deputy Headteacher/Class Teacher
Miss Chrissie Richards
Miss Chrissie Richards
Year 2
Chestnut Class
KS1 Leader/Class Teacher
Mr Jamie Thomson
Mr Jamie Thomson
Years 3 and 4
Maple Class
Assistant Headteacher/Class Teacher/SENCo
Miss Georgia Nash
Miss Georgia Nash
Reception
Holly Class
Class Teacher
Miss Ruth Dean
Miss Ruth Dean
Year 1
Oak Class
Class Teacher
Mrs Melanie Reid
Mrs Melanie Reid
Years 3, 4 & 5
Maple and Willow Class
Class Teacher
Miss Cindy James
Miss Cindy James
Years 4, 5 & 6
Willow and Sycamore Class
Class Teacher

Nursery Staff

Miss Chantelle Kosmala
Miss Chantelle Kosmala
Senior Nursery Practitioner
Mrs Natalie Fussell
Mrs Natalie Fussell
Nursery Practitioner
Mrs Brenda Weatherhogg
Mrs Brenda Weatherhogg
Nursery Practitioner
Miss Sarah Daniels
Miss Sarah Daniels
Apprentice Nursery Practitioner
Miss Rosie Champion
Miss Rosie Champion
Apprentice Nursery Practitioner
Miss Bethney Schatomski
Miss Bethney Schatomski
Apprentice Nursery Practitioner

Teaching Assistants

Mrs Laurraine Burney
Mrs Laurraine Burney
HLTA
Mrs Heather Clarke
Mrs Heather Clarke
Teaching Assistant
Mrs Sarah Caney
Mrs Sarah Caney
Teaching Assistant
Mrs Tracey Leyman
Mrs Tracey Leyman
Teaching Assistant
Mrs Annette Williams
Mrs Annette Williams
Teaching Assistant
Miss Rhia Parfitt
Miss Rhia Parfitt
Teaching Assistant, School Meals Supervisory Assistant and After School Club Leader
Mrs Laura Langan
Mrs Laura Langan
Teaching Assistant and Play Leader
Mr Will Andrews
Mr Will Andrews
Teaching Assistant
Mrs Louise Witcombe
Mrs Louise Witcombe
Teaching Assistant and School Meals Supervisory Assistant

Office Team

Mrs Fiona Young
Mrs Fiona Young
Headteacher's PA and School Business Manager
Mrs Angela Cowley
Mrs Angela Cowley
Clerical Assistant and Clerk to Governors
Mrs Shelly Champion
Mrs Shelly Champion
Admin Assistant

Support Staff

Tina White
Tina White
Breakfast Club Leader
Anna Parry
Anna Parry
After School Club Supervisor
Lynne Parfitt
Lynne Parfitt
School Meals Supervisory Assistant
Lee Russell
Lee Russell
School Meals Supervisory Assistant
John Veal
John Veal
Handyman